Niebezpiecznie w Elblągu. Bardzo gęsta mgła! Pilna informacja dla kierowców. Ta noc do łatwych należeć nie będzie.

Wybieracie się w podróż? Bądźcie wyjątkowo czujni – w Elblągu i całym regionie, widoczność ograniczona jest do zaledwie kilku metrów. Wszystko przez bardzo gęstą mgłę. Dodatkowym utrudnieniem będzie marznąca nawierzchnia drogi. Temperatura tej nocy spadnie poniżej zera.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla naszego regionu wydał ostrzeżenie o marznących opadach deszczu. IMGW ostrzega również przed gołoledzią, która powstaje wtedy, gdy deszcz lub właśnie mgła opada na podłoże o temperaturze niższej od zera. Spadające kropelki rozpływają się i zamarzają.

„Prognozuje się wystąpienie w nocy słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź „– alarmuje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej.

O tej porze roku nie tylko śnieg stwarza niebezpieczeństwo. Dla kierowców i pieszych, jeszcze większym zagrożeniem jest właśnie marznąca mżawka. Wystarczy chwila, aby idąc chodnikiem doznać poważnych kontuzji. Natomiast na drogach, w ułamku sekundy może dojść do tragedii.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze