BMW przejęte w Grzechotkach! Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 2 auta o wartości 240 tys. zł.

Pierwszy pojazd to BMW X5, którym 18 grudnia chciał wjechać do RP przez drogowe przejście graniczne w Grzechotkach, obywatel Rosji. W trakcie kontroli legalności pochodzenia auta, funkcjonariusz Straży Granicznej ustalił, że samochód którym kierował 34-latek widnieje w bazie Interpol jako utracony na terenie Rosji.

W dodatku po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że dowód rejestracyjny pojazdu jest podrobiony na wzór oryginalnego. Szacunkowa wartość BMW X5 200 tys. zł.

Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach przerwali podróż 20-letniego Rosjanina, kierowcy Mercedesa Vito. Tym razem kontrolujący stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. Auto o szacunkowej wartości 40 tys. zł zostało zatrzymane.

Dalsze czynności prowadzą policjanci z KPP w Braniewie i Bartoszycach.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Warmińsko Mazurski Oddział Straży Granicznej

Komentarze