Skosił 3 słupy sygnalizacji świetlnej oraz uszkodził inne auto! Pośpiechem i wypitym alkoholem tłumaczył się przed policjantami 56-letni mężczyzna, który skosił swoim samochodem 3 słupy sygnalizacji świetlnej oraz uszkodził inne auto. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie al. Grunwaldzkiej i Żeromskiego w chwili, gdy sygnalizator pokazywał czerwone światło. Badanie alkotestem wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Spieszyłem się bo zaspałem do pracy… tak tłumaczył się policjantom 56-letni mężczyzna, który około 6.00 rano na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i Żeromskiego w Elblągu postanowił „zdążyć” przejechać zanim zapali się czerwone światło. Światło jednak zapaliło się a mężczyzna mimo to chciał „zdążyć”.

W jego samochód uderzyła skoda kierowana przez 21-latkę. Oprócz tego seat 56-latka obrócił się kilka razy kosząc słupy sygnalizacji świetlnej. Strażacy musieli odciąć drzwi by wydostać z jego wnętrza pasażera. Na szczęście zakończyło się na strachu a nie obrażeniach. 56-latek został przebadany alkotestem. Wynik: 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie autem po alkoholu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W związku z kolizją i uszkodzeniem sygnalizacji policjanci ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu jakie dziś mogą panować na skrzyżowaniu al. Grunwaldzka – Żeromskiego.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze