Mieszkanka Pasłęka pokonała światową legendę! Pasłęczanka Żaneta Cieśla pokonała 10 krotną mistrzynię świata Silvię La Notte z Włoch.

W dniu 15 grudnia podczas gali „Ladies Fight Night” która odbyła się w Łódzkim klubie wytwórnia, trenująca w Elbląskim klubie „Undergrand MMA Elbląg” kick boxerka Żaneta Cieśla, skrzyżowała w zawodowym ringu rękawice z Włoską legendą Silvią La Notte.

Mieszkanka Pasłęka pokonała światową legendę

Silvia La Notte, to absolutny top światowego kick boxingu. Zawodniczka z Włoch jest dziesięciokrotną mistrzynią świata we wszystkich najlepszych federacjach.

Przeciwniczka Żanety na zawodowych ringach stoczyła do tej pory 80 zawodowych walk, z czego wygrała 62 razy, 14 razy musiała uznać wyższość swoich rywalek, 4 razy zremisowała swoje pojedynki, a więc swoim doświadczeniem mogła obdzielić nie jedną galę.

Reprezentantka Polski do tej pory stoczyła tych pojedynków 5 ,z czego wszystkie wygrała, warto dodać, że Żaneta Cieśla ma na swoim koncie ok.300 walk amatorskich i walczy już blisko 20 lat, posiada blisko 100 tytułów rangi mistrzowskiej od mistrzostw świata po 36 tytułów mistrzyni Polski.

Organizowana w Łódzkim klubie „wytwórnia” gala „Ladies fight night” była jedną z dwóch urodzinowych gal o numerach 7 i 8 o nazwie „Double trouble” i fani światowego kick boxingu oraz mma mogli zobaczyć zawodniczki światowej klasy ponieważ federacja organizuje tylko i wyłącznie walki pań.

Walka fighterki trenującej w Elblągu była jedną z dwóch walk wieczoru, co było mistrzowskim posunięciem ze strony organizatorów ponieważ obie panie dały w ringu prawdziwą wojnę i walka toczyła się w szybkim tempie, a ciosów padło tyle, że można byłoby obdzielić nie jedną walkę.

Pojedynek odbywał się w najtwardszej formule kick boxingu K1 i już w jego połowie Silvia rozcięła Żanecie łuk brwiowy po uderzeniu głową , co niestety się czasami zdarza gdy któraś z zawodniczek walczy z odwrotnej pozycji, w tym przypadku nasza zawodniczka.

Pomimo kontuzji Żaneta postanowiła walczyć dalej, ponieważ kontuzja była teoretycznie do odnowienia i mogło dojść do powiekszenia rany, pojedynek został podjęty gdyż Żaneta dobrze miała opanowaną obronę w tej płaszczyźnie, podczas pojedynku Polka więcej kopała swoją oponentkę, co dało jej zwycięstwo 2:0.

Walkę w całości można zobaczyć, tak samo jak każdą galę federacji „Ladies fight night”, za darmo za pomocą Facebooka federacji , oraz udostępnioną na fb przez klub Żanety.

Pasłęczanka od skrzydłami Łukasza Ziółkowskiego

W chwili obecnej Pasłęczanka trenuje pod okiem Łukasza Ziółkowskiego trenera elbląskiego „Undergroundu” oraz Macieja Domińczaka trenera najlepszego klubu w Polsce „Legion Głogów”, który również reprezentuje , co w efekcie zaowocowało tym sukcesem.

Tą walką Żaneta Cieśla pokazała swoją klasę, i to że jest po prostu najlepsza. Życzymy dalszych sukcesów.

33-letnia Żaneta Cieśla pochodzi z Pasłęka. W swojej bogatej karierze sportowej odnosiła liczne sukcesy – zarówno w kick-boxingu, który trenowała jako pierwszy sport, oraz w boksie.

Zdjęcia

Nadesłane
Nadesłane

Daj nam znać !

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

źródło: Underground MMA Elbląg

Komentarze