Planujesz zakup używanego samochodu? Czeka Cię rewolucja!

  0
  3603
  Ilustracja do tekstu

  Planujesz zakup używanego samochodu? Czeka Cię rewolucja! Miał być niebity, wyjeżdżał nim tylko starszy pan co niedzielę do kościoła. W rzeczywistości to wielokrotnie bity wehikuł z licznikiem podkręconym do granic możliwości.

  Koniec z kupowaniem przysłowiowego kota w worku ogłosiło Ministerstwo Cyfryzacji. I udostępnia stronę internetową, na której można sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierzamy kupić. Na razie taka możliwość dotyczy aut kupowanych w kraju, ale od stycznia będzie rozszerzona także na te zagraniczne.

  Przeszłość samochodów można sprawdzić na portalu historiapojazdu.gov.pl. W systemie są pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce. W styczniu 2018 r. usługa zostanie rozszerzona o auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, ale np. już są oferowane do sprzedaży. Auto można sprawdzić za darmo.

  W systemie można dowiedzieć się, czy pojazd, który chcemy sprawdzić był kradziony, złomowany, powypadkowy albo uszkodzony. Będzie się też można dowiedzieć, czy miał podkręcony licznik, albo jeździł jako taksówka.

  Daj nam znać!

  Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

  Źródło: Wirtualna Polska

  Reklamy

  Komentarze