Magiczny czas na Starym Mieście. Elblążanie podzielili się opłatkiem. Dziś, 17 grudnia przed godziną 16.00 rozpoczęła się uroczysta wigilia dla elblążan.

Klimat tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan był wyjątkowy. Wpisane w bożonarodzeniowe tradycje, magiczne Świąteczne Spotkania Elblążan są dla mieszkańców naszego miasta okazją do wspólnego świętowania.

Zaczęło się od ogólnych życzeń dla elblążan od Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz od biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego.

Później przyszedł czas na te życzenia bardziej prywatne, Prezydent Witold Wróblewski oraz biskup Jacek Jezierski zeszli ze sceny i wyszli do elblążan, do każdego z osobna z życzeniami i opłatkiem.

Życzeniom towarzyszy występy dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli, koncert chóru Alta Trinita oraz koncert świąteczny Młodzi i krzywda.

Dodatkowo na Starym Rynku od godziny 11.00 do 18.00 czynny był Jarmark świąteczny, atrakcji nie brakowało również dla najmłodszych. Dla nich przygotowana była kraina św. Mikołaja. Dzieci mogły spotkać się między innymi ze św. Mikołajem, który miał da nich przygotowany drobny upominek.

Na dwa dni Stare Miasto zmieniło się w magiczną krainę pełną świątecznych atrakcji.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze