Drogówka w Elblągu reaguje po śmiertelnym potrąceniu kobiety! Piesi nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu między innymi dziś ukarali kilku pieszych.

Akcja drogówki skierowana jest do pieszych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

I tak chociażby dziś, 15 grudnia na ulicy Ogólnej została ukarana kobieta, która przechodziła na przejściu dla pieszych na czerwonym świetle. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych.

Działania Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego często wykazują że piesi w konfrontacji z samochodami popełniają więcej wykroczeń od samych kierowców. Analizy bezpieczeństwa wykazują, że liczba wypadków z udziałem pieszych, w których sami są sprawcami nie maleje. Policjanci zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo na drodze.

Wchodzenie na przejście na czerwonym świetle, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, czy wtargnięcie pod nadjeżdżający samochód – to główne przewinienia pieszych.

Analizy bezpieczeństwa wykazują, że piesi nadal są sprawcami wypadków, w których stają się ofiarami (2016r. – 14 osób, 2015r. – 15 osób, 2014r. – 13 osób). Sami kierowcy nie byli też bez winy. W 11 przypadkach to oni byli sprawcami wykroczeń. Były to głównie przewinienia związane z nieudzieleniem pierwszeństwa dla przechodniów.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze