Kobieta mafii w Elblągu i gangster w areszcie do stycznia. Rafał S. oraz Dominika S. przebywają w tej chwili w areszcie, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania kończy się 9 stycznia 2018 roku.

Niewykluczone, że w styczniu wobec podejrzanych o czynny udział w strzelaninie środek zapobiegawczy zostanie wydłużony. Tak było chociażby 11 lipca, kiedy został przedłużony areszt dla Rafała S. do października, a następnie do 9 stycznia.

Przypomnijmy, do strzelaniny doszło w środę, 12 kwietnia 2017 roku na ulicy Kosynierów Gdyńskich po godzinie 16.00. Dwaj bracia : 20 latek i 30 latek zostali postrzeleni – trafili do szpitala.

Tego samego dnia elbląska policja zaczęła obławę na gangstera. Jak udało nam się ustalić ofiar strzelaniny pilnowali policjanci w kamizelkach i pod bronią. Patrole policji obstawiły także wszystkie wylotówki z miasta.

Intensywna praca operacyjna policjantów kryminalnych z elbląskiej komendy oraz policjantów z KWP w Olsztynie doprowadziła 14 kwietnia (2 dni po strzelaninie) do zatrzymania 35-latka podejrzanego o postrzelenie dwóch mężczyzn.

To był współudział?

Pod koniec lipca policja zatrzymała Dominikę S., która miała grozić bronią palną 30-letniemu mężczyźnie oraz dwójce dzieci.

Dominika S. w trakcie wypowiadania gróźb trzymała w ręce wiatrówkę przypominającą wyglądem broń palną, najprawdopodobniej, ponieważ taki właśnie pistolet znaleziono tego samego dnia podczas przeszukania w mieszkaniu kobiety.

W trakcie przeszukania znaleziono również przedmioty mogące świadczyć o udziale 36-latki w zdarzeniu z kwietnia tego roku. Wtedy przy ul. Kosynierów Gdyńskich postrzelone z broni palnej zostały dwie osoby. Policjanci wspólnie z prokuraturą zawnioskowali o tymczasowe aresztowanie 36-latki.

„W postępowaniu występują dwie osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa i inne czyny, wobec których, na wniosek prokuratora, został zastosowany przez sąd izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania” – informowała Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Gangster nie przyznaje się do winy

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Podejrzany jednak nie przyznaje się do winy, odmówił także składania wyjaśnień.

Do świętych nie strzelał, czyli porachunki gangsterskie

Na przeszłość kryminalną ofiar strzelaniny zwracała uwagę również elbląska policja, która od początku wskazywała, że strzelanina może być wynikiem porachunków między przestępcami.

„Jeden z postrzelonych braci 5 lutego w elbląskiej restauracji ugodził mężczyznę nożem” – mówi w rozmowie z nami jeden z naszych informatorów. Tą informację potwierdziły nam dodatkowo 3 inne osoby.

Prokuratura nie ma wątpliwości, nawet dożywocie!

Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn przy użyciu broni palnej. Według prokuratury, motywacja bandyty zasługuje na szczególne potępienie. Grozi mu nawet dożywocie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze