Policyjna interwencja z jajami. Wczoraj, 10 grudnia po godzinie 17.00 policja w Elblągu została wezwana na ulicę Starowiejską (dawna Diaczenki) tam jeden z sąsiadów miał obrzucić samochód jajkami.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wysłał na miejsce patrol policji. Policjanci na miejscu faktycznie zastali rozbite jajko, jednak nie na samochodzie, a obok niego.

„Policję wezwała kobieta, która była świadkiem jak jajko poleciało z okna z jednego z mieszkań przy ulicy Starowiejskiej i spadło na ulicę między samochodem a kobietą” – powiedział nam kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kobieta nie potrafiła wskazać, z którego konkretnie mieszkania wyleciało jajko, sprawcy nie udało się ustalić.

Codziennie policjanci z Elbląga przeprowadzają blisko stu różnego rodzaju interwencji. Wśród nich około dziesięciu to zgłoszenia, które się nie potwierdzają. Są to głównie pomyłki i żarty – mówi nam Jakub Sawicki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu.

Jednak z takich pomyłek nastąpiła chociażby w zeszłym tygodniu przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Około godziny 12 pod 997 zadzwoniła starsza kobieta, która zgłosiła, że z IV pietra budynku naprzeciwko (ul. Płk. Dąbka), zwisa człowiek. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i sprawdzili całą sytuację.

Okazało się, że była to antena satelitarna, która z daleka mogła wyglądać, jak ubrany na szaro mężczyzna. Policjanci uspokoili kobietę, która do zakończenia interwencji nie mogła uwierzyć, że doznała złudzenia optycznego.

Policja w Elblągu od czasu do czasu zostaje wzywana do interwencji, które czasem ciężko rozwiązać, tak było chociażby 2 lata temu, gdy elbląscy policjanci zostali wezwani do agencji towarzyskiej, mieszczącej się przy ulicy Grottgera.

Jak udało nam się ustalić – klient jednej z agencji towarzyskiej w Elblągu, był niezadowolony z usług, które świadczyła mu jedna z kobiet. Zapłacił za stosunek oralny 150 złotych i pani miała go wykonać nieprawidłowo. Doszło do kłótni pomiędzy klientem a personelem nocnego klubu.

Ostatecznie, w tej sprawie, policjanci nie mogli wiele zrobić. Funkcjonariusze pouczyli strony o przysługujących im prawach.

Jak widać, policjanci podejmują interwencje w różnych sprawach. W weekendy najczęściej wzywani są do zakłóceń ciszy domowej oraz przeróżnych zdarzeń na ulicach miasta.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze