Policja w Elblągu zatrzymała dwóch pijanych kierowców. W tym taksówkarza! . Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali 294 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszym załapanym nietrzeźwym kierującym okazał się 54-letni taksówkarz. Do tego zatrzymania doszło w piątek 8 grudnia na Placu Konstytucji, tam policja zauważyła jadącą zygzakiem taksówkę. Mężczyzna miał niespełna 2,7 promila. Więcej o tym na bieżąco pisaliśmy tutaj.

„Drugie zdarzenie miało miejsce na ul. Sprzymierzonych w Pasłęku. Tam patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 50-latka kierującego laguną. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało 0,66 promila alkoholu w organizmie. Tu również zatrzymano prawo jazdy”- informuje nas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Obu sprawcom za kierowanie autem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na czas określony przez sąd.

Policyjne podsumowanie weekendu

„Policjanci w miniony weekend interweniowali blisko 200 razy. Do pogotowia socjalnego przewieziono 16 osób. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali 294 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. W czasie weekendu miały miejsce 23 kolizje” – mówi nam kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze