Niezwykły Mikołaj z Pasłęka. Dziś, 9 grudnia tak jak co roku od kilku lat Izabela Malinowska wraz ze swoją rodziną uszczęśliwiała dzieci, te z Pasłęka ale też i z całej Polski. I tak od „pasłęckiego Mikołaja” prezent otrzymała dziś dziewczynka ze Słupska.

Tak jak we wcześniejszych latach tak i dziś na pasłęckim placu zabaw Izabela Malinowska pamiętała o najmłodszych obdarowując ich prezentami. Mieszkanka Pasłęka do akcji zaangażowała swoją rodzinę – męża, syna i dziewczynę syna. Do akcji dołączyli również znajomi Izy.

Warto podkreślić, że pasłęczanka sama bezinteresownie przygotowuje paczki dla dzieci, – „Uwielbiam oglądać roześmiane twarze dzieci, dlatego sama przygotowuje paczki dla każdego dziecka, bez wyjątku” – mówi nam Izabela Malinowska.

To co się rzuca w oczy, to to że akcja z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę dzieci, co ważniejsze na każdą ewentualność „pasłęcki Mikołaj” jest przygotowany i każdemu dziecku paczkę wręczy.

Dziś każde dziecko otrzymało bogatą paczkę, z maskotkami i słodyczami. Osobno paczki były przygotowywane dla chłopców i dla dziewczynek. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z Mikołajem – zaśpiewać piosenkę, czy powiedzieć wierszyk. Na ucho zdradzali Mikołajowi swoje tajemnice, często również opowiadali o marzeniach.

„–Jak bardzo bym chciała spełnić te wszystkie marzenia maluchów, które świat postrzegają tak niewinnie i najpiękniej. To jest właśnie moje największe pragnienie” – powiedziała nam Izabela Malinowska.

Magicznie w centrum Pasłęka – tylko raz w roku

Centrum Pasłęka raz do roku zamienia się w magiczne miejsce, w niczym nie przypominające codzienności tego miasta. Tak właśnie było i dziś.

Organizatorce tej akcji, należą się ogromne brawa. Kobieta bezinteresownie i własnymi siłami szuka osób i firm, które wesprą ją w tym niezwykłym przedsięwzięciu i podarują słodycze oraz maskotki. Wszystko po to aby dzieciom sprawić ogromną radość.

Pani Izabela to niezwykła postać – wyjątkowy człowiek

Izabela Malinowska idzie przez życie patrząc na każdego sercem. Aby pomóc innym, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jest szalona i wszędzie jej pełno. Mieszkańcy Pasłęka dokładnie wiedzą jak wiele robi dla dzieci np. w okresie przed świętami Bożego Narodzenia.

Ludzie ją kochają. Wiedzą, że nikomu nie odmówi pomocy. Inaczej jest natomiast z władzami miasta Pasłęk. Choć sama Pani Izabela nie chce nic mówić o współpracy z Burmistrzem Pasłęka, my wiemy, że rządzący w tym mieście nie doceniają tego co robi ta kobieta dla mieszkańców. Mimo to Pani Izabela rok w rok pomaga setkom, a nawet tysiącom rodzin z Pasłęka i okolic.

Wideo

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze