Prezent dla kierowców. W środę został oddany do ruchu ponad 11-kilometrowy odcinek S7 Rychnowo – Olsztynek.

Odcinek ten to część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania: C1 Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km) i C2 Rychnowo – Olsztynek Zachód (11,2 km). Pierwszy z nich został oddany do ruchu w sierpniu tego roku.

Inwestycja polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.

Oddanie do ruchu odcinka Rychnowo – Olsztynek to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków.

Łącznie z odcinkiem drogi, który zostanie udostępniony w środę, w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km), Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km) oraz Rychnowo – Olsztynek Zachód (11,2 km).

W budowie znajdują się obecnie jeszcze odcinek S7 Ostróda Północ – Ostróda Południe. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: TVN24

Komentarze