Masowe zwolnienia w GE. Problem dotyczy również Elbląga! General Electric zwolni 12 tys. pracowników, co stanowi 18 proc. działu firmy zajmującej się energetyką. Cięcia etatów obejmą zarówno pracowników zawodowych, jak i produkcyjnych na całym świecie. „Bolesne ale konieczne” straty pomogą zaoszczędzić 1 mld dol. w przyszłym roku – donosi serwis BBC.

Redukcja etatów pomoże General Electric zmniejszyć koszty o 1 mld dol. w przyszłym roku. Plan ten jest częścią programu, który ma doprowadzić do obniżenia kosztów w wysokości 3,5 mld dol. do 2018 roku. – Decyzja ta była bolesna, ale niezbędna do tego, aby GE Power zareagował na zakłócenia na rynku energii – powiedział w oświadczeniu szef działu Russell Stokes.

Zwolnienia nastąpią również w Elblągu.Według danych na koniec 2016 r. GE zatrudniało 295 tys. pracowników na całym świecie w ponad 170 krajach, w tym także w Polsce, gdzie zatrudnia ponad 10 tys. osób.

Kierownictwo koncernu już rozpoczęło negocjacje warunków zwolnienia ze związkami zawodowymi.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: www.rp.pl

Komentarze