fot. Energa

Choinka w Pałacu Prezydenckim autorstwa uczniów z Gronowa Górnego! Łańcuch składający się z 1200 LED-owych lampek z Energii zamontowano w Pałacu Prezydenckim – na przepięknie udekorowanej przez licealistów z Gronowa Górnego choince Bożonarodzeniowej.

Okres przedświąteczny tradycyjnie obfituje w uroczystości dekorowania i zapalania lampek na Bożonarodzeniowych choinkach. Świąteczne drzewko w pałacu Prezydenta RP udekorowała w tym roku grupa uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Niezwykłe wyróżnienie dla młodych artystów nie było niespodzianką po ich ubiegłorocznej, bardzo efektownej, dekoracji choinki w Ministerstwie Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego.

Podobnie jak w zeszłym roku pomoc dla liceum zaoferowała Energa Oświetlenie Sp. z o.o. specjalizująca się m.in. w realizacjach usługi „dekoracji świątecznych” oraz Energa SA – aktywnie i odpowiedzialnie angażująca się w pomoc na rzecz społeczności lokalnych.

Na potrzeby dekoracji ponad 5-metrowej choinki spółka Energa Oświetlenie użyczyła łańcuch świetlny składający się z 1200 LED-owych lampek.

Pomoc finansowa wydziału CSR Energa SA posłużyła uczniom w zakupie materiałów do wykonania ozdób zainspirowanych wizerunkami osiemdziesięciu jeden zabytków, wpisanych przez Prezydenta RP na listę Pomników Historii. Łącznie uczniowie wykonali ręcznie, różnymi technikami graficznymi, ponad 550 ozdób.

Efektowna choinka stanęła w Sieni Wielkiej Pałacu Prezydenckiego, uroczyste zapalenie świątecznych lampek uświetniła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser- Duda.

W przygotowanie ozdób na choinkę prezydencką zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Całość oświetlonej ok. 1200 lampkami dekoracji nawiązuje do dziedzictwa narodowego, zawiera elementy patriotyczne.

– Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii Polski – napisała w swojej relacji Aleksandra Sowińska, uczennica kl. III, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

– Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej – opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie.

– Byliśmy zaszczyceni, że wspólnie z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęliśmy świętowanie pięknego okresu bożonarodzeniowego w Pałacu Prezydenckim – mówi Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

– Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie i Wydziałowi CSR w Grupie Energa za pomoc i wsparcie naszego zadania. Dzięki Państwu mogliśmy sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakim było zaprojektowanie i wykonanie ozdób oraz udekorowanie mierzącej ponad 5 m choinki.

– Przedsięwzięcie, w którym udział brało Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, w jedną całość łączy kilka najpiękniejszych polskich tradycji – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energi SA.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: ENERGA

Komentarze