Ilustracja do tekstu/pixabay

Kulisy działania złodzieja ludzkich szczątków. Policja szuka kolejnych ciał, czy znajdzie te z Elbląga? 7 listopada 2017 roku gdańska policja zatrzymała 54-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież szczątków ludzkich z pomorskich nekropolii.

54-letni mieszkaniec Gdańska podejrzewany jest o kradzież szczątków ludzkich z pomorskich nekropolii. 54-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z kradzieżami szczątków ludzkich do których dochodziło na pomorskich cmentarzach Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę policjantów, którzy mieli rozwiązać tą sprawę.

Efektem ich wielomiesięcznej pracy było zatrzymanie mężczyzny, do którego doszło 7 listopada. Około godziny 13:00 policyjni antyterroryści w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o te kradzieże.

54-latek z Gdańska kradł szczątki z cmentarzy w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Lęborku i Pierwoszynie. Niszczył groby i zabierał ich zawartość. Ten proceder trwał od kilku lat.

Do tej pory policji udało się odnaleźć 10 skradzionych szczątków. Ciała zakopywał w pobliżu stacji PKM Brętowo. Policja szuka kolejnych. Czy znajdzie również te z Elbląga?

Tego póki co nie wiemy, lecz pomorska policja zaznacza, że sprawa jest rozwojowa. Przypomnijmy we wrześniu 2015 roku policja w Elblągu została poinformowana o dewastacji grobu rodzinnego na cmentarzu Dębica.

Sprawca lub sprawcy najpierw dokonując profanacji uszkodził płytę nagrobną później zniszczył trumny z ludzkimi szczątkami. Według naszych ustaleń, wandale zabrali z jednej z trumien w grobowcu cały szkielet oraz z drugiej trumny czaszkę.

„Zniszczony grobowiec pochodził z lat 80. Pochowane jest tam małżeństwo z synem. Kobietę pochowano w 1985 roku, mężczyznę w 1991, a ich syna w 2013 roku „– informował nas wówczas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Motywy mężczyzny są wciąż nieznane.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze