Ilustracja do tekstu

Kontrola policyjna na Grunwaldzkiej. Kierowca może spędzić nawet 1800 dni w więzieniu! Sytuacja dotyczy 37 latka, który wczoraj, 4 grudnia na ulicy Grunwaldzkiej został zatrzymany do kontroli drogowej.

Podczas kontroli policyjnej okazało się, że 37 latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, dodatkowo funkcjonariusze policji znaleźli w samochodzie narkotyki.

Policjanci postanowili pójść za ciosem i zabrali 37-letniego mężczyznę na badania do szpitala. Policyjny nos i tym razem zadziałał – badanie w szpitalu wykazało w jego organizmie amfetaminę.

„Policjanci z prewencji zatrzymali wczoraj audi przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu. 37-latek, który nim kierował zachowywał się nerwowo i był pobudzony. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w samochodzie policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem, który po badaniach okazał się amfetaminą. Badanie w szpitalu wskazało obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny. Zatrzymany miał także od września tego roku orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który „złamał” prowadząc auto” – poinformował Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Przypomnijmy w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów powoduje, że kara ta może wzrosnąć do lat 5.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze