Ilustracja do tekstu

Piekarczyk najładniejszy w Polsce! Punktualnie o północy, 3 grudnia, zakończyło się głosowanie na PortaluKomunalnym.pl w plebiscycie na najładniejsze rzeźby i pomniki w polskich miastach.

Dzięki głosom elblążan zwycięską rzeźbą okazał się Piekarczyk, który zdobywając łącznie 1578 głosów pozostawił w tyle konkurencję. Drugi Jarocin zebrał 927 głosów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, przyczyniając się tym samym do zwycięstwa naszego sympatycznego Piekarczyka.

W zestawieniu przygotowanym dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 10 miast, które zaprezentowały swoje rzeźby i pomniki. W sumie oddano 3 416 głosów.

Sympatię czytelników zaskarbił sobie przede wszystkim elbląski pomnik Piekarczyka. Postać uchroniła Elbląg przed atakiem Krzyżaków. Według przypowieści, łopatą przeciął on liny bram miejskich, dzięki czemu brama zamknęła się przed Krzyżakami, uniemożliwiając im zdobycie miasta.

Pomnik od blisko dekady stoi na elbląskim starym rynku pod Bramą Targową. Jest lubiany przez mieszkańców i turystów. Utrwalił się też zwyczaj pocierania Piekarczyka za nos, co ma przynosić szczęście, stąd jego nosek cały się świeci. Piekarczyk inspiruje również do nowej aktywności – imieniem „Biegu Piekarczyka” została nazwana impreza biegowa, która co roku odbywa się na elbląskiej starówce.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: portalkomunalny.pl

Reklamy

Komentarze