Ilustracja do tekstu

Pijany jechał koparką.Policjanci z Pasłęka podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, który kierował koparką. Badanie alkotestem wykazało, że kontrolowany jest nietrzeźwy a wynik tego badania to 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Była godzina 16:05 gdy patrol policjantów z Pasłęka postanowił skontrolować jadącą drogą koparkę, a właściwie kierującego nią mężczyznę. 49-latek dmuchał w alkotest, który to, po badaniu wskazał wynik 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dalsza kontrola w bazie informatycznej wykazała, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować: po pierwsze przez alkohol, po drugie przez sądowy zakaz obowiązujący do lutego 2019 roku. Koparko-ładowarkę przekazano innej trzeźwej osobie, która przyjechała na miejsce kontroli 49-latka.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze