fot. KMP Elbląg

Kryminalni w Elblągu zatrzymali złodzieja, który jechał kradzionym rowerem. Kryminalni z Elbląga zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzieże i włamania na terenie Elbląga.

Mężczyzna przyznał się, między innymi do włamań do skrzynek na prasę, kradzieże rowerów i elektronarzędzi z garaży a także do kradzieży mieszkaniowych. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat wiezienia.

19-latek z Elbląga znany był już wcześniej policji. Miał na swoim koncie kradzieże. Kryminalni zatrzymali go w miniony wtorek w centrum miasta. Jechał skradzionym rowerem. Wczoraj usłyszał zarzuty.

W trakcie przesłuchania przyznał się do ośmiu kradzieży i włamań, a także jednego usiłowania włamania. Działał od lipca br. Śledczy udowodnili mu, między innymi: dwa włamania do skrzynek na prasę przy ul. Królewieckiej, skąd kradł gazety i książki, które później wyrzucał, gdyż nie przedstawiały dla niego żadnej wartości; włamania do garaży przy ul. Legionów i Sosnowej, skąd ukradł elektronarzędzia i rower.

Jest także podejrzany o usiłowanie włamania do skrzynki ubraniowej w szpitalu wojewódzkim, gdzie odwiedzał chora koleżankę. Mężczyzna nie miał żadnych skrupułów żeby okraść kolegę. Będąc w jego mieszkaniu zabrał mu z portfela 1000 zł, które pokrzywdzony wcześniej uzbierał na 18-ste urodziny. Podejrzany powiedział, że pieniądze ze skradzionych rzeczy chciał przeznaczyć na dopalacze.

Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia i dwa markowe rowery górskie, które wróciły już do właścicieli. Podejrzanemu 19-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane przez policjantów elektronarzędzia:

fot. KMP Elbląg

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Komentarze