Nadesłane od Czytelniczki

Elblążanka kupiła w Biedronce owsiankę… ze śrubą! Dziś, 30 listopada Nasza Czytelniczka wysłała nam zdjęcie owsianki, którą zakupiła w Biedronce. Problem w tym, że w owsiance była śruba…

„Wcześniej znałam problem tylko ze słyszenia, dziś sama się znalazłam w takiej sytuacji. Przy śniadaniu w ustach wraz z łyżka owsianki z biedronki producent dorzucił mi w gratisie śrubę,całkiem sporą. Pytanie czy wypadek przy pracy czy cała wadliwa seria produktów? Zniechęcona nie polecam innym….” – napisała do nas Czytelniczka.

Nasza Czytelniczka w tej sytuacji powinna z paragonem oraz z zakupionym produktem udać się do Biedronki, wówczas  pracownicy Biedronki przystąpią do „weryfikacji zgłoszonego produktu”. To standardowa procedura, która odbywa się za każdym razem w podobnych sytuacjach w oparciu o ustalone procedury zarządzania bezpieczeństwem żywności.

Czy to oznacza, że robienie zakupów w Biedronce jest niebezpieczne? Sieć odpowiada, że uwzględniając skalę ich działalności, liczbę produktów sprzedawanych każdego dnia, tego typu przypadki zanieczyszczenia żywności nie stanowią nawet jednego procenta. Ba, liczy się je w promilach.

– Niezależnie od tego, każda taka informacja automatycznie uruchamia procedurę kontroli, obejmującą weryfikację procesów związanych z produktem, a w przypadku potwierdzenia się nieprawidłowości wdrażamy natychmiastowe działania zapobiegające powtarzaniu się takich sytuacji. Systemowe podejście wynika z faktu, że bezpieczeństwo żywności jest dla nas priorytetem ze względu na dobro naszych klientów – zapewniają przedstawiciele sieci.

Co zrobić w takiej sytuacji? Biedronka informuje, że każdy klient, który ma zastrzeżenia związane z jakością kupionych produktów może zgłosić swoje uwagi na infolinii czynnej 24/7 pod numerem 800 080 010 lub 22 205 33 00 albo za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: bok@biedronka.eu lub też zgłosić się do kierownika jednego ze sklepów.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze