Ilustracja do tekstu

W Elblągu rozbłysną świąteczne ozdoby, zobacz gdzie! Trwa montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym. Dziś, 29 listopada ustawiana jest choinka na Starym Rynku, montowane i dekorowane będą również elbląskie ulice.

Prace, które realizują wspólnie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Tramwaje Elbląskie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, powinny zakończyć się do 6 grudnia, kiedy zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie miejskiej iluminacji.

Ulice

Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.

Na tramwajowej trakcji

Zakupione w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również, jak co roku, na trakcji tramwajowej – od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego – tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta.

Choinki

Świąteczne drzewa przyozdobią Stary Rynek i Plac Jagiellończyka (choinki sztuczne), natomiast żywa choinka stoi już na Placu Dworcowym.

Świąteczne ozdoby dekorować będą miasto do Święta Trzech Króli i elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze