fot. Policja w Braniewie

Policjanci ujawniają ustalenia tragicznego wypadku, w którym zginęło dwóch młodych mężczyzn. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bemowizna gm. Braniewo.

20-letni kierowca opla vectry po wyprzedzeniu na łuku drogi samochodu nie zapanował nad swoim autem i wracając na swój pas uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak silna, że samochód został rozerwany na fragmenty. Na miejscu zginął kierujący oraz jego 19-letni pasażer.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczali dowody śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj o godz. 13.00. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący oplem vectrą 20-letni mieszkaniec gm. Płoskinia, wyprzedzał na łuku drogi inny pojazd. Gdy wrócił na swój pas samochód z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak silna, że samochód został rozerwany na fragmenty.

Prawdopodobną przyczyną tragedii była nadmierna prędkość z jaką prowadził pojazd młody kierowca, który posiadał uprawnienia dopiero od 2 miesięcy. Na miejscu zginął również 19-letni pasażer, mieszkaniec gm. Płoskinia.

Każdego miesiąca policjanci przeprowadzają działania ukierunkowane na egzekwowanie przez kierujących jazdy zgodnie z dopuszczalną prędkością. W weekend i miniony poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali dwóm kierowcom prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Każdy z nich pędził ponad 100 km/h. Każdy został ukarany wysokim mandatem i 10 pkt. karnymi.

Pomimo policyjnych starań i apeli o zdjęciu nogi z gazu piratów drogowych przybywa. Bądźmy świadomi, że to brak wyobraźni kierującego jest największym zagrożeniem, jakie może nas spotkać na drodze.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Policja w Braniewie

Komentarze