Ilustracja do tesktu

W tym tygodniu w Elblągu może spaść nawet 10 cm śniegu! Tak wynika z najnowszego komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydało ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu dla naszego regionu.

Śnieg ma zacząć padać w czwartkowy (30.11) poranek. Ostrzeżenie obowiązuje do najbliższego piątku (1.12) do godz. 7. Według prognoz może spać do 10 cm śniegu.

Pogodę w Polsce kształtuje układ niżowy z centrum nad Morzem Północnym i Danią. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Nad Morzem Śródziemnym formuje się niż, który namiesza w pogodzie. Do Polski zbliża się strefa z intensywnymi opadami śniegu. Już w czwartek o poranku mieszkańcy południa mogą obudzić się w bajkowej, śnieżnej scenerii. Do 10 cm śniegu może spaść również w naszym regionie.

Synoptycy prognozują, że faktyczne opady śniegu w ciągu jednej doby osiągną 10-15 centymetrów. Jednak należy mieć na uwadze, że w wielu regionach fizycznie możemy nie zobaczyć tak dużej pokrywy śniegu. Temperatura przy gruncie sięga około 0-1 stopnia Celsjusza, co sprawi, że w wielu miejscach śnieg stopnieje i zmieni się w breję.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło : TVN Meteo

Komentarze