Ilustracja do tekstu

Dziadki wyjechali na elbląskie ulice. Kolejne potrącenie z udziałem starszego kierowcy! Dziś, 27 listopada doszło do kolejnego potrącenia, w którym brał udział straszy kierowca.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu 81-latek jechał oplem corsą ul. Traugutta w kierunku ul. Nowowiejskiej. Jadący w przeciwnym kierunku inny samochód osobowy zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych. Tego nie uczynił jednak 81-latek, który uderzył w nastolatka przechodzącego przez przejście.

Dwa dni wcześniej również doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Tam 78-letni kierowca fiata tempra jadący prawym pasem potrącił pieszą, kiedy kobieta zbliżała się już do chodnika. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci z ruchu drogowego wyjaśniają, jak doszło do tego wypadku. Kobieta ze złamaniem nogi i obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Być może jest to „dobra” okazja do rozpoczęcia na nowo dyskusji na temat obowiązkowych badań dla starszych kierowców. Kierowcy muszą podejmować od 8 do 12 decyzji na jeden kilometr. Oznacza to, że nawet niewielkie zmiany w zakresie wzroku, słuchu, czasu reakcji i koncentracji mogą odegrać dużą rolę przy podejmowaniu decyzji w czasie kierowania pojazdem.

Nic nie poradzimy na to, że się starzejemy, nasze ciała z roku na rok są coraz bardziej schorowane i możemy mieć problemy z koncentracją czy jasnością umysłu.

A Waszym zdaniem powinny być obowiązkowe badania dla kierowców od 65 roku życia?

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze