Ilustracja do tekstu

Drogówka dostanie nową laserową broń! Jeśli drogówka, to broń nie może być inna niż miernik prędkości. Jeden taki miernik kosztuje ponad 50 tysięcy, ale już teraz wiadomo, że znając zamiłowania do ciężkiej nogi urządzenie szybko się zwróci.

Pierwsze egzemplarze amerykańskiego LaserCam4 już trafiły do drogówki, w tej chwili są testowane i już po jednym dniu można stwierdzić, że urządzenia szybko się zwrócą. 52 godziny służby przyniosły 185 mandatów na łączną kwotę 24 tys. zł.

Komenda Główna Policji zamierza do 2020 roku kupić 400 takich laserowych mierników prędkości. LaserCam4 oprócz tego, że mierzy prędkość, to również robi zdjęcie mierzonego samochodu. Urządzenie potrafi również nagrać film z pomiaru. Wyposażony jest także w duży wyświetlacz i drukarkę, na której policjant może natychmiast wydrukować zdjęcie i przedstawić je jako dowód sprawcy.

Jeden laserowy miernik prędkości wykorzystywany w Bielsku-Białej w 52 godziny „zarobił” 24 tys. zł. Zakładając, że pracował przez 8 godzin dziennie, daje to średnio 461 zł na godzinę. A to z kolei 3692 zł dziennie – wylicza portal interia.pl

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze