Ilustracja do tekstu

Ale wtopa! Zakaz handlu nie dotknie Lidla oraz Biedronki. Pośpiech posłów, a być może celowe zagranie, fakt jest taki, że zakaz handlu nie dotknie najsilniejszych „graczy na rynku”. Biedronka i Lidl zakazu się nie boi.

A to za sprawą wyjątków, handlować będą mogły na przykład sklepy na dworcach, co ma być związane z obsługą podróżnych. To jednak nie koniec.

Zakaz będzie dotyczył również piekarni, a dziwnym zbiegiem okoliczności Biedronka oraz Lidl prowadzi wypiek pieczywa na miejscu, więc de facto jest piekarnią.

I tak po raz kolejny można powiedzieć: „Prawo w Rzeczypospolitej jest jak pajęczyna, gdzie bąk przeleci, ugrzęźnie muszyna”.

Zakaz handlu

W piątek Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele wraz z poprawkami. Zgodnie z projektem, od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia.

Zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku, będzie natomiast obowiązywał od 1 stycznia 2020 roku. Wyjątki o których mowa wyżej, to: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo – ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski,Redaktor Naczelny

Komentarze