fot. KMP Malbork

Akcja antykryzysowa Żuławy 2017! Policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach antykryzysowych pod nazwą „Żuławy 2017” zorganizowanych przez Starostę Powiatu Malborskiego.

Akcja została przeprowadzona na moście kolejowym w Lisewie Malborskim, gdzie doszło do pozorowanego ataku terrorystycznego. Scenariusz ćwiczeń zakładał również akcję uszczelnienia wału przeciwpowodziowego oraz zabezpieczenie wypadku drogowego z udziałem autokaru szkolnego.

W pokazie oprócz policjantów z Malborka wzięli udział gdańscy funkcjonariusze ze SPAP oraz inne służby ratownicze.

W piątek (24 listopada br.) kilka minut po godzinie 9-tej na moście kolejowym w Lisewie Malborskim odbyły się ćwiczenia pod nazwą „Żuławy 2017”, których organizatorem był Starosta Powiatu Malborskiego przy współudziale policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz antyterrorystów policyjnych ze SPAP-u z Gdańska.

Scenariusz ćwiczeń rozpoczął się od informacji przekazanej policji, że trzech zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, grozi wysadzeniem mostu kolejowego na rzece Wiśle.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, które zabezpieczyli wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej. Do akcji wkroczyła grupa szturmowa antyterrorystów, którzy obezwładnili zamachowców i zabezpieczyli materiały wybuchowe.

W tym samym czasie, w związku z trwającą sytuacją kryzysową w miejscowości Lisewo Malborskie z uwagi na podwyższony stan wód na rzece Wiśle strażacy rozpoczęli uszczelnianie wału przeciwpowodziowego. Na koniec odbyła się również symulowana akcja ratownicza z udziałem autokaru szkolnego przewożącego młodzież, który uległ wypadkowi.

Zrealizowany scenariusz zakładał doskonalenie współpracy wszystkich służb. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania oraz prowadzenia akcji ratowniczych podczas zagrożeń występujących w różnego rodzaju wypadkach drogowych i katastrofach.

Red.

Komentarze