fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag/ z lewej Marta K. z prawej jej mama

Morderczyni zwierząt z Elbląga umieszczona w zakładzie psychiatrycznym! Jak udało nam się ustalić 32-letnia Marta K. mniej więcej w połowie listopada została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym.

Przypomnijmy, że 32-latka z Elbląga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami domowymi. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt chomików, świnek morskich i szczeniaków.

Ogłoszenia zamieszczali ludzie, którzy chcieli oddać zwierzęta w dobre ręce i znaleźć dla nich nowy dom. Zeznania świadków wskazują, że kobieta wypuszczała zwierzęta na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady.

Postawienie zarzutów Marcie K. było możliwe dzięki naszej wspólnej pracy z elbląską policją oraz osobami pokrzywdzonymi przez kobietę.

Jak udało nam się ustalić to nie koniec problemów z prawem Marty K, bowiem toczy się wobec niej policyjne postępowanie ws kierowania do drugiej osoby gróźb śmierci. W tej sprawie również dysponujemy materiałem dowodowym, który został złożony na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

W tym tygodniu dotarliśmy do informacji, że 32-letnia Marta K. została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze