fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Elblążanie pokazali wielkie serce psom ze schroniska! Dziś, 25 listopada każdy z nas mógł poświęcić 2 godzinki i wybrać się na spacer do Bażantarni z psem ze schroniska. O godzinie 11.00 ruszył Bieg na sześć łap.

Na co dzień samotne, zamknięte w klatkach, oczekujące na nowego „Pana i „Panią” dziś, 25 listopada choć na chwilę poczuły, że są dla kogoś ważne, a to za sprawą elblążan, którzy wzięli udział w akcji:  „bieg na sześć łap”.

Mieszkańcy Elbląga od godziny 10.30 zbierali się przy elbląskim schronisku OTOZ Animals, każdy z nich dostał psa. Po godzinie 11.00 kiedy zakończyły się zapisy i każdy elblążanin dostał przydzielonego psa, wszyscy razem wybrali się na spacer do Bażantarni. Psy doskonale znały cel podróży, tym celem była dolinka, gdzie miały czas na chwilę zabawy.

Pomysłodawcą akcji „Bieg na 6 łap” jest wolontariuszka olsztyńskiego schroniska. W domu rodzinnym Monika biegała ze swoim psem, ale gdy przeniosła się do Olsztyna poczuła się na trasie samotna. Odwiedziła więc pobliskie schronisko, żeby zabrać jakiegoś bezdomnego psa na małą przebieżkę.

Od tamtej pory w schronisku regularnie pojawiają się osoby, które dołączyły do akcji. Wystarczy zostawić dowód tożsamości i można zabrać psa na spacer lub bieg. Schroniska zapewniają też potrzebny sprzęt, jak smycz czy rękawiczki. Do akcji dołączyło również elbląskie schronisko OTOZ Animals.

Zwierzęta są przez większość dnia zamknięte są w niewielkich klatkach, dlatego przy okazji następnego biegu wstąp do schroniska i daj psom pobiegać na świeżym powietrzu.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze