Ilustracja do tekstu

Dziewczyny miały trafić do burdelu w Elblągu. Kolejne zarzuty dla Krystka! W maju informowaliśmy Was, że Krystian W. pseudonim „Krystek” zgromadził na swoim koncie 33 zarzuty, jednak to nie koniec, bo jak poinformowali gdańscy śledczy zebrany materiał pozwolił prokuraturze na przedstawienie kolejnych 9 zarzutów.

9 nowych zarzutów!

– siedem zarzutów dotyczy czynów oszustwa oraz usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych, w tym między innymi w celu uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia pojazdu, celowo doprowadzał do kolizji drogowych, wprowadzał w błąd przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych. ( czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności)

– jeden zarzut dotyczy czynu składania fałszywych zeznań w toku postępowania o wykroczenie, to jest czynu z art. 233 § 1 k.k ( za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności);

– jeden zarzut dotyczy czynu udzielenia osobie małoletniej substancji psychoaktywnej, to jest czynu z art. 58 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ( zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności ).

Wcześniej usłyszał już 33 zarzuty!

„Mężczyzna na swoim koncie ma już 33 zarzuty, a prokuratura dotarła do 23 poszkodowanych kobiet. – Zarzuty, jakie dotychczas usłyszał podejrzany, dotyczą zgwałcenia, usiłowania zgwałcenia, molestowania seksualnego, nakłaniania do prostytucji i czerpania z tego korzyści. Niektóre pokrzywdzone mają mniej niż 15 lat” – poinformowała Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

27 lipca 2015 roku na naszych łamach opublikowaliśmy apel magazynu Reporter „Na Pomorzu i w Elblągu bezkarny sutener zmusza do nierządu młode kobiety.” Jak informowaliśmy wówczas: Na Pomorzu, ale również w Elblągu, nadal działa zupełnie bezkarny sutener, który zmusza do nierządu młode kobiety, w tym poniżej 18. roku życia.

Dziewczyny miały trafić do burdelu w Elblągu

Kiedy pojawił się internetowy apel, zgłosiło się dziesiątki dziewczyn, w większości ofiary „Krystka”, który oferując pracę w nowych klubach od lat nakłaniał nastolatki do spotkań, na których wykorzystywał je seksualnie. Następnie wszystko nagrywał w celu szantażowania swoich ofiar.

„Powiedział, że ma kolegę, który ma burdel w Elblągu i jeśli ja nie zrobię teraz tego, czego on chce, to tam właśnie trafię. Gdy robiłam to, czego chciał, nagrywał wszystko na telefon. Po wszystkim, pokazywał mi te filmiki, które ma w telefonie. Były tam, myślę, 13, 14, 15-letnie dziewczynki, które tak samo płakały i prosiły go, jak ja” – mówiła jedna z ofiar.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze