Ilustracja do tekstu

Policjanci ostrzegli bankowców w Elblągu! W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyło się spotkanie prewencyjne dotyczące oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

Uczestniczyli w nim pracownicy placówek bankowych oraz policjanci z KWP w Olsztynie zajmujący się profilaktyką oraz ściganiem sprawców oszustw.
Spotkanie dotyczyło przeciwdziałania metodom sprawców, którzy wyłudzają od starszych osób pieniądze. Policjanci opowiadali o różnych przypadkach z którymi do czynienia na terenie województwa.

– Oszuści stosują wyrafinowane metody bazujące na emocjach – mówiła podczas spotkania podinsp. Małgorzata Bojarowska z KWP w Olsztynie. – Chodzi, o to aby rozmawiać z osobami starszymi i tłumaczyć im, że mogą stać się ofiarą. To spotkanie dzisiejsze ma tworzyć kolejny front przeciwdziałania popełnianiu takich przestępstw.

W spotkaniu uczestniczył także policjant pionu operacyjnego KWP w Olsztynie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze