fot. KMP Malbork

18-latek, który polował na starsze panie zatrzymany! Malborscy policjanci zatrzymali 18-latka, który odpowie za kradzieże portfeli i torebek z pieniędzmi oraz za kradzież rozbójniczą dokonanych na starszych kobietach.

Młody mężczyzna wypatrywał swoje ofiary i pod pretekstem udzielenia pomocy przy wnoszeniu zakupów do mieszkań okradał je. Wobec jednej z okradzionych kobiet nastolatek użył przemocy. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Sprawca wczoraj został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec podejrzanego 18-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Malborscy policjanci w ciągu ostatniego tygodnia br. przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży portfeli starszym kobietom. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że złodziej pod pretekstem udzielenia pomocy przy w noszeniu zakupów lub zwyczajnie wykorzystując nieuwagę staruszek kradł im torebki lub portfele z pieniędzmi.

18-latek wobec jednej z kobiet, której ukradł portfel użył przemocy. Gdy poszarpał ją na klatce schodowej, pokrzywdzona upadła na schody doznając poważnych obrażeń ciała. Pracujący nad tą sprawą kryminalni z malborskiej komendy na podstawie wszystkich zebranych informacji ustalili m.in. rysopis sprawcy i zatrzymali podejrzanego o te przestępstwo 18-letniego mieszkańca Malborka.

W obliczu zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów, w tym nagrań z kamer znajdujących się na terenie miasta, 18-latek przyznał się do zarzucanych mu kradzieży. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Mężczyzna w przeszłości jako nieletni był już karany przez Sąd Rodzinny za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec 18-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Policja w Malborku

Komentarze