Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Najlepszy
Społeczeństwo Wydarzenia

Najlepszy

fot. materiały promocyjne

Reżyser wielkiego kinowego hitu „Bogowie” po raz kolejny tworzy dobre, mocne, biograficzne kino. „Najlepszy” to prawdziwa historia Jerzego Górskiego – mistrza świata w podwójnym Ironmanie.

Dla wrażliwych odbiorców film na początku może wydawać się okropny. Ilość wymiocin jest wręcz przerażająca, ale bez tego nie dałoby się stworzyć tak dużego kontrastu, który zostanie ukazany pod koniec filmu.

Reżyser, mówiąc kolokwialnie, nie cacka się z tematem narkomani. Bez ogródek tworzy w swoim filmie świat brudu, syfu i ludzkiej nędzy. Młodzi ludzie spędzają całe dnie, tygodnie a nawet miesiące w legnickiej melinie, dają sobie raz po raz w żyłę, odpalają jednego od drugiego papierosa, popijają to wszystko alkoholem. Zarzygani, śmierdzący, brudni i umierający za życia. Taki jest obraz młodości głównego bohatera – Jerzego Górskiego.

Chłopaka z Legnicy po uszy zakochanego w Grażynie, mającego kochającą i niezwykle wyrozumiałą matkę oraz ojca, któremu coś w życiu nie wyszło.

Film zyskuje tym, że opowiada prawdziwą historię. Trudno uwierzyć w fakt, tak dużego samozaparcia głównego bohatera. Jest to, bowiem realny obraz walki człowieka z własnymi słabościami. Chciałoby się rzec, że Jurek nie miał lekkiego życia, zarówno tego z wczesnej młodości, jaki i w latach późniejszych, kiedy to los zsyłał mu niechciane niespodzianki. Niesamowita jest postawa tego człowieka, który nie poddał się, tylko uparcie dążył do wyznaczonych celów i pokonał swój nałóg, dodatkowo zyskując przy tym miano mistrza świata.

„ Najlepszy” w sposób fenomenalny pokazuje rozdwojenie jaźni narkomana, który stara się przezwyciężyć samego siebie. Kiedy Gierszał przegląda się w lustrze i rozmawia z własnym odbiciem, które łaknie jakiejkolwiek substancji, kiedy krzyczy i chce stłumić w sobie wewnętrzne ego, widzowi przechodzą ciarki.

Obsada aktorska to wielki plus tego filmu. Jakub Gierszał to aktor przez duże „A” i za ten film należą mu się ogromne brawa. Jego gra aktorska nie pozostawia żadnych złudzeń. Pojawia się również rewelacyjny Tomasz Kot czy Arkadiusz Jakubik i w końcu fenomenalna w swojej roli Cielecka.

Jej postać, choć mało znacząca na przestrzeni całego filmu, sprawia, że całkiem inaczej patrzy się na głównego bohatera. Ona nie widzi w Jurku ćpuna i przegranego człowieka, ale swojego kochanego syna, który zawsze może do niej przyjść, chociażby na uwielbiany przez niego rosół. Dobre kreacje to także role między innymi Adama Woronowicza, Anny Próchniak, Kamili Kamińskiej czy Janusza Gajosa.

Ostatnia scena to dobra i trafna wizja artystyczna, choć z pogranicza fantastyki. Jurek podczas wielogodzinnego, morderczego wyścigu przenosi się do rodzinnej Legnicy. Tam spotyka wszystkich ze swojej przeszłości – znajomych ćpunów, zmarłego przyjaciela i Grażynę. Na końcu widzi samego siebie i rozpoczyna z nim walkę. Scena, choć nierealna, ale dająca do myślenia i będąca świetną klauzulą tej historii, pokazuje, że jeśli człowiek czegoś naprawdę pragnie, to jest w stanie tego dokonać.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Łukasz Palkowski postanowił zekranizować tą niesamowitą i dotąd powszechnie nieznaną historię. To świetna projekcja ludzkiego życia i walki z nałogiem. To kolejne dobre, polskie, biograficzne kino ze świetną obsadą aktorską.

Weronika Wójcik

Reklamy

Komentarze

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

RSS Meks Blog

 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) 11/09/2018
  What could be the top of the top WordPress calendar plugins you can start using today, even as a non-techies? Here are our 16 recommendations. The post Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.