Ilustracja do tekstu

Wywożone są tirami na rzeź… Pomógł Azyl z siedzibą w Elblągu! Malwina, Laguna i mały Papaj- trzy życia, które zostały uratowane z tegorocznej rzezi w Skaryszewie. Trzy stworzenia odzyskały spokój i szczęście!

Te, jak i kilkadziesiąt innych uzyskało nowe życie. Niektóre siłą wyciągane z tirów, mających już ruszać. Wszystko po to by nie skazywać ich na cierpienie jakim jest wielogodzinna jazda, wypełnionym po brzegi zdezorientowanymi końmi, tirem albo torturowanie, bicie, znęcanie się nad przestraszonymi zwierzętami… One dostają bilet. Bilet w jedną stronę. Tuczenie, sprzedaż i po kłopocie.

Często zauważany zysk szerzy się i dochodzi do sprzedaży klaczy źrebnych, tylko po to by więcej ważyły… W wyznaczonym dniu pod osłoną nocy dochodzi do handlu. Wielkie wydarzenie trzeba świętować, więc w parze idzie alkohol, a z nim stek wulgaryzmów, obelg i bicie. Jeden strzał batem, drugi, trzeci! Bo przestraszony koń się szarpie. Ktoś z tłumu krzyczy z aprobatą, więc liczba uderzeń i ich siła zwiększa się…

Azyl dla Koni po raz kolejny staje do walki!

Chcemy wykupić dwa życia. Dwa istnienia, które dostały wyrok śmierci. Nie mamy fantów, by móc otworzyć bazarek, więc mamy nadzieję, że pomożecie nam przez tę zbiórkę. Zaczynamy już teraz abyśmy mogli zebrać potrzebne pieniądze. Sam transport wyniesie nas około 1000zł, ale to nic w porównaniu z uratowanymi życiami prawda? Byle by się udało…

Azyl dla koni w Elblągu

Azyl dla Koni z siedzibą w Elblągu i Januszewie w tym roku uratował przed śmiercią źrebną klacz oraz młodą dwuletnią klacz, jak się później okazało z niedowładem tylnej kończyny.

Targ w Skaryszewie, a raczej rzeź koni odbędzie się w lutym 2018 roku. Chcemy zacząć działać już teraz, by mieć szansę na uratowanie nie jednego, ale aż dwóch żyć!

POMÓC MOŻESZ KLIKAJĄC TUTAJ

Red.

Komentarze