Ilustracja do tekstu

Carreforur robi dokładnie to przed czym ostrzegaliśmy! Wszystko wskazuje na to, że sklep przygotowuje się do zakazu handlu w niedzielę, który ma obowiązywać od 1 stycznia.

Miesiąc temu informowaliśmy Was, że przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę pozwolą francuskiej sieci sklepu na ominięcie tego zakazu.

Francuska sieć Carrefour zmienia godziny otwarcia części swoich sklepów w Polsce. Czynne całą dobę są już m.in. niektóre markety w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. W sumie jest ich już kilkadziesiąt, a systematycznie uruchamiane są kolejne – informowaliśmy w październiku.

Tymczasem dziś Carrefour poinformował o zmianie godzin otwarcia – wydłużając je, teraz od poniedziałku do soboty sklep będzie otwarty do 23.00 a w niedzielę do 21.00.

Być może sklep wydłużył godziny otwarcia ze względu na to, że powoli wchodzimy w okres świąteczny.

Przypomnijmy, że np sieć sklepów PSS Społem zdecydowało się zamknąć wszystkie oddziały w niedzielę.

Ustawa zakazująca handlu w niedziele została przyjęta przez Komisję Polityki Społecznej i Rodzinnej. Po poprawkach, zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał od 1 stycznia 2018 roku i obejmie dwie niedziele w miesiącu. Sklepy otwarte w niedziele będą też przed Bożym Narodzeniem.

Handel w niedziele będzie dozwolony m.in na dworcach kolejowych i portach lotniczych. Niezmieniona zostanie również zasada, że sklep będzie mógł być otwarty, jeśli za ladą stanie sam właściciel.

Według projektu ustawy po poprawkach w miesiącu handel będzie dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze