fot. Express Elblag

Garmin Iron Triathlon ponownie w Elblągu. Czy tym razem uda się uniknąć tragedii? 17 czerwca 2018 roku na Moście Wysokim w Elblągu odbędą się, tak jak w tym roku zawody Garmin Iron Triathlon.

Zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: 1/2, 1/4 i 1/8 Ironmana. Zapisy do zawodów już ruszyły.

Niestety w zawodach Garmin Iron Triathlon, które były rozgrywane w Elblągu doszło do bardzo przykrego incydentu. po godzinie 12.00 podczas zawodów pływania jeden z zawodników zaczął się podtapiać, na ratunek ruszyli ratownicy wodni, którzy wciągnęli mężczyznę na łódkę, a następnie na brzeg. Ratownicy medyczni na miejscu podjęli próbę reanimacji, niestety 42-letni mężczyzna zmarł.

„W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w dniu dzisiejszym organizatorzy zobowiązują się do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy.

Jednocześnie informujemy, że organizatorzy Garmin Iron Triathlon Elbląg zapewnili rzetelne zabezpieczenie organizacji zawodów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa pomoc przez wykwalifikowane służby medyczne.” – tłumaczyli w swoim oświadczeniu organizatorzy.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze