lustracja do tekstu

Społem pozamykało w niedzielę w Elblągu wszystkie oddziały! Nie tak dawno informowaliśmy Was, że sklep Społem przy ulicy Słonecznej będzie zamykany w każdą niedzielę, dziś dotarliśmy do komunikatu sklepu Społem, z którego wynika, że wszystkie oddziały w Elblągu będą pozamykane w niedzielę.

Społem PSS w Elblągu informuje, że od niedzieli 05.11.2017 r. zmieniają się godziny otwarcia sklepów. W niedziele placówki handlowe Społem są zamknięte do odwołania – poinformował właściciel.

Na tą chwilę nie wiadomo, czy decyzja jest związana z pracami rządu nad projektem zakazu handlu w niedzielę. Ustawa zakazująca handlu w niedziele została przyjęta przez Komisję Polityki Społecznej i Rodzinnej. Po poprawkach, zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał od 1 stycznia 2018 roku i obejmie dwie niedziele w miesiącu. Sklepy otwarte w niedziele będą też przed Bożym Narodzeniem.

Handel w niedziele będzie dozwolony m.in na dworcach kolejowych i portach lotniczych. Niezmieniona zostanie również zasada, że sklep będzie mógł być otwarty, jeśli za ladą stanie sam właściciel.

Według projektu ustawy po poprawkach w miesiącu handel będzie dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze