Ilustracja do tekstu

60-latek chciał przekupić elbląskiego policjanta! „To załatwi sprawę mandatu” powiedział 60 letni mężczyzna po czym wcisnął policjantowi do ręki banknot o nominale 10 Euro.

Funkcjonariusze zatrzymali 60-latka za próbę przekupstwa. Teraz może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Było chwilę po godzinie 10.00 gdy policjanci patrolujący miasto zauważyli przy ul. Hetmańskiej przechodzącego na czerwonym świetle 60-latka. Mężczyzna wyraźnie się spieszył.

Policjanci postanowili go wylegitymować i ukarać 100 złotowym mandatem za popełnione wykroczenie gdyż na czerwonym świetle przechodzić nie wolno. Gdy 60-latek usłyszał słowo mandat stwierdził, że załatwi to inaczej. Oświadczył, że spieszy się do pracy i nie ma czasu na wystawanie na ulicy.

Po czym wyjął z kieszeni banknot o nominale 10 euro i wcisnął go jednemu z policjantów – mówiąc, że „to załatwi sprawę mandatu”. No i załatwiło… mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy za wręczenie korzyści majątkowej. Resztę tak rozpoczętego dnia spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut.

Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyznę objęto policyjnym dozorem.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze