Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Te historie elblążan przerażają… „Mój mąż nie wytrzymał napięcia i zmarł”
Społeczeństwo Wydarzenia

Te historie elblążan przerażają… „Mój mąż nie wytrzymał napięcia i zmarł”

Ilustracja do tekstu/fotolia

Te historie elblążan przerażają… „Mój mąż nie wytrzymał napięcia i zmarł”. Wczoraj na naszych łamach opisywaliśmy Wam historię walki mieszkańca Elbląga z ZUSem, po publikacji otrzymaliśmy od Was wiele telefonów i listów.

„W 2007 roku mój mąż ciężko zachorował na serce był zarejestrowany do przeszczepu. ZUS wydał decyzję człowiekowi tak ciężko choremu, że po 25 latach pracy jest trwale niezdolny do pracy ale renty nie dostanie i mąż nie wytrzymał takiego napięcia i po 2 tygodniach reanimacji zmarł. A po jego śmierci poszłam do ZUS po rentę rodzinną dla dzieci i okazało się, że naliczono im rentę z renty ojca bo renta jemu się należała tylko pani w ZUS źle popatrzyła. Zabiła ojca dzieciom i jeszcze nie była ukarana, pracuje do dziś” – napisała do nas Pani Barbara.

To niestety nie jedyna dramatyczna historia, z którą z nami się podzieliliście:

„W 2011 otrzymywałem świadczenie rehabilitacyjne. Po ukończeniu półrocznego okresu pobierania tego świadczenia złożyłem wniosek o kolejne podobne świadczenie na pół roku. Urzędnik z ZUS w Elblągu w momencie składania przeze mnie wniosku polecił mi, abym złożył również wniosek o rentę co też uczyniłem. Był to z mojej strony fatalny błąd jednakże uczyniłem tak, gdyż traktowałem urzędnika ZUS jako osobę godną zaufania, która swoją osobą reprezentuje powagę tej instytucji” – napisał do nas mieszkaniec Elbląga

„Schody zaczęły się gdy odmówiono mi świadczenia rehabilitacyjnego, a zgodnie z „zaleceniem” pracownika ZUS złożyłem wniosek o rentę. Nie ukrywam (tak podejrzewam), iż ze strony urzędnika ZUS było to celowe wprowadzenie mnie w błąd i wykorzystanie moich problemów w taki sposób, aby moja sprawa nie poszła dalej i abym świadczenia nie otrzymał” – dodaje w rozmowie z nami elblążanin.

„Czułem się jak w labiryncie – nie mogłem zrobić nic. ZUS przetrzymywał mój wniosek o rentę. Nie mogłem korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego. Musiałem więc płacić za każdą wizytę u lekarza. Leki również kupowałem bez refundacji.

Aby jakoś wiązać koniec z końcem, musiałem się zadłużać. Nie miałem z czego żyć, a moje długi i zobowiązania rosły z miesiąca na miesiąc. Prosiłem o pomoc przyjaciół. Pożyczali mi drobne kwoty. Byłem częstym gościem firm pożyczkowych. Chciałem palnąć sobie w łeb” – opowiada nam mieszkaniec Elbląga.

Postulaty obywatelskie „Dobra Zmiana w ZUS” – Dla Premier Beaty Szydło

1. Wprowadzenie jednolitego powszechnego i sprawiedliwego systemu (likwidacja przywilejów grup zawodowych)

2. Wprowadzenie w ustawie o ubezpieczeniach społecznych zasady jawności postępowania takiej jaka obowiązuje w kodeksie postępowania cywilnego.

3. Wprowadzenie zasad odpowiedzialność za udokumentowane błędy urzędników pracujących w ZUS

4. Wprowadzenie badania kompetencji poprzez system testów wiedzy pracowników ZUS aby pracowały tam osoby przygotowane merytorycznie posiadające wiedzę a nie tylko znajomości.

5. Wprowadzenie dla wojewodów mechanizmów kontroli ZUS

6. Wprowadzenie zewnętrznych konkursów na stanowiska w ZUS np. Poprzez państwowy egzamin zdawany w urzędzie wojewódzkim w miejsce „konkursów na stanowiska” organizowanych przez oddziały ZUS

7. Wprowadzenie dla urzędników ZUS bezwzględnego zakazu członkostwa w partiach politycznych czy młodzieżówkach tych partii.

8. Likwidacja Funduszu Pracy który finansowany jest ze składek ZUS. Powstanie na jego miejsce Funduszu wsparcia demografii, który wspierałby finansowanie rządowego programu 500+. Fundusz pracy finansuje urzędy pracy.

9. Wprowadzenie możliwość uznawania przez ZUS orzeczeń wydawanych prze Powiatowe Zespoły Orzekania o Niepełnosprawności

10. Likwidacja świadczenia rehabilitacyjnego i wprowadzenia w jego miejsce tzw Renty rehabilitacyjnej. Osoba chora, lecząca się nie może w trakcie świadczenia rehabilitacyjnego pracować przez co też nie ma powrotu po rehabilitacji i zakończeniu świadczenia do pracy. Renta rehabilitacyjna umożliwiałaby jednoczesną pracę i rehabilitację oraz co najważniejsze wpływy ze składek do ZUS

11. Usprawnienie orzecznictwa ZUS poprzez wydawanie orzeczeń na minimalny okres trzech lat a w przypadku chorób przewlekłych i trwałej niezdolności do pracy rent na okres od 5 lat.

12. Bezwzględny zakaz zatrudniania rodziny oraz osób spokrewnionych ze sobą w jednym oddziale ZUS

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze

About the author

Łukasz Nosarzewski

Dziennikarz, Redaktor Naczelny portalu ExpressElblag.pl

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

RSS Meks Blog

 • What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? 15/11/2018
  Want to learn what is a slug in WordPress and how important it is for your blog or a website? Take a look at our detailed guide and follow these tips on optimizing it for better SEO results! The post What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? appeared first on […]
  Ivana Cirkovic
 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.