Ilustracja do tekstu

Interwencja elbląskiej policji z pijanymi rodzicami i płaczącym dzieckiem! Policjanci z Pasłęka interweniowali w jednym z mieszkań w podpasłęckiej miejscowości. Tam pijani rodzice mieli sprawować opiekę nad małym 3 miesięcznym dzieckiem. Interwencja potwierdziła zgłoszenie.

Była godzina 13.30, gdy policjanci przyjechali pod wskazany przez dyżurnego adres. W mieszkaniu była alkoholowa impreza, w której brały udział 4 osoby. W tym samym czasie opiekę nad 3 miesięcznym dzieckiem „sprawowali” biorący w niej udział rodzice: 42-letnia kobieta oraz jej 59-letni partner. Po badaniu alkotestem okazało się, że mają odpowiednio: 3,2 promila – kobieta oraz 2,3 promila mężczyzna.

W mieszkaniu panował nieład a na podłodze rozrzucone były puste butelki po alkoholu. Oboje rodzice mieli problemy z zachowaniem równowagi i wysławianiem się oraz odpowiadaniem na pytania policjantów dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem. Funkcjonariusze ustalili, że ich zachowanie trwało od kilku dni. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie oraz pracownika socjalnego. Do czasu ich przyjazdu sami uspokajali płaczącego chłopca dopóki nie zasnął.

W konsekwencji po wizycie lekarza i decyzją pracownika socjalnego 3 miesięcznego chłopca przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny 42-latki. Teraz policyjna dokumentacja trafi do sądu. Rodzicom może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze