Ilustracja do tekstu/pixabay

Zrobili to! Elblążanie za wodę będą płacić więcej. W czwartek, 16 listopada radni zdecydowali się poprzeć wniosek o podwyżce opłat za wodę i odprowadzanie ścieków.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przedstawiło władzom miasta wniosek zatwierdzający nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków.

Podwyżki dla gospodarstw domowych mają wynieść średnio ponad 9 proc. z czego prawie 5 proc za wodę, a 14 proc. za odprowadzenie ścieków. Z kolei firmy i instytucje zapłacą o niespełna 9 proc. więcej.

„Wzrost cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wynika z ich zbyt niskiego poziomu, niepokrywającego w pełni kosztów realizacji tych usług. Obecnie obowiązujące ceny usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie były zmieniane od 2015 r. Zmiana cen wynika również z konieczności zabezpieczenia środków na realizację inwestycji. Dotyczy to przede wszystkim inwestycji w zakresie gospodarki ściekowej o łącznej wartości brutto ponad 116 mln zł, w tym inwestycji dotyczącej modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach. Powyższe inwestycje realizowane będą przy współfinansowaniu środkami unijnymi w łącznej wysokości ponad 60 mln zł” – przekonywało Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Radnych nie trzeba było długo prosić, podwyżka została zaakceptowana, za wodę zapłacimy więcej od 1 stycznia 2018 roku.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze