Ilustracja do tekstu

Jutro akcja elbląskiej drogówki. Podczas kontroli dostaniesz ulotkę! Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego i dramat jego rodziny – tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze! W najbliższą niedzielę obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Trzecia niedziela listopada to coroczny Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień to kolejna okazja do zwrócenia uwagi kierowców na potrzebę bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia wypadki drogowe zajmują dziewiątą pozycję na liście przyczyn nagłych zgonów. Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2016 roku na polskich drogach śmierć poniosło 3025 osób uczestniczących w 33 640 wypadkach, a 40709 zostało rannych.

– Te liczby są zatrważające, mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – W tym roku na terenie działania naszej komendy w wypadkach zginęło 12 osób. Wielokrotnie apelujemy do użytkowników dróg o rozwagę. Prowadzimy szerokie działania profilaktyczne. Uczestniczymy działaniach ogólnokrajowych oraz włączamy się również w te międzynarodowe. Tak będzie i w niedzielę.

W Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych policjanci będą przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas kontroli rozdawane będą specjalne ulotki z których dowiemy się m.in. co składa się na drogę zatrzymania pojazdu oraz jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków w jakich odbywa się ruchu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze