fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Spłonęło dosłownie wszystko wraz z psem. Poszkodowani potrzebują pomocy! Wczoraj, 16 listopada około godziny 15:05 doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Dolnej w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem jest objęte mieszkanie na pierwszym piętrze w dwupiętrowym budynku wielorodzinnym.

Na klatce schodowej panowało duże zadymienie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i równolegle z akcją gaśniczą rozpoczęli ewakuację budynku. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do objętego pożarem mieszkania podając jeden prąd wody w natarciu. Mieszkańców znajdujących się na drugim piętrze ewakuowano przy pomocy podnośnika hydraulicznego. Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu, kpt. Łukasz Kochan, który przejął kierowanie działaniami ratowniczo-gaśniczymi.

Pożar został zlokalizowany po około dwudziestu minutach. Z bloku mieszkalnego ewakuowano w sumie sześć osób, w tym dwoje dzieci. Żaden z mieszkańców, nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W dalszej kolejności strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko pod kątem pożarowym oraz przewietrzyli mieszkania wraz z klatką schodową.

Spłonęło dosłownie wszystko

„Mojej koleżanki mamie spalił się cały dom z całym dobytkiem. Od wczoraj organizuję zbiórkę dla nich, ale wciąż wszystkiego brakuje. Brakuje chemii, ubrań, butów, rzeczy podstawowych do domu, materiałów budowlanych do remontu oraz pieniążków do wszystkiego by móc przygotować mieszkanie do życia. Spaliły się wszystkie dokumenty, wszystkie meble, sprzęty agd i rtv, dosłownie wszystko wraz z psem… Bardzo proszę o pomoc” – napisała do nas Pani Ewelina.

„Kto chciałby zaoferować pomoc, proszę o tel. 514 984 301 „ – dodała Pani Ewelina

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze