Ilustracja do tekstu

Policję w Elblągu czeka przeprowadzka! Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni zgodzili się przekazać policji teren byłych koszarów przy ulicy Lotniczej. Miasto w zamian za to dostanie tereny, na których obecnie mieszczą się siedziby policji.

Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ulicy Tysiąclecia oraz przy ulicy Królewieckiej przestaną istnieć, teren zagospodaruje samorząd.

Komenda Miejskiej Policji w Elblągu będzie mieściła się przy ulicy Lotniczej na terenie byłych koszarów.

„Znalezienie dwóch hektarów gruntu, a tyle potrzebujemy, w centrum miasta jest niemożliwe. Pojawiły się różne lokalizacje – m.in. przy ul. Królewieckiej, Żuławskiej, analizowaliśmy je długo. Wybraliśmy ulicę Lotnicza, bo ta lokalizacja nie wymaga zmiany planu zagospodarowania przestrzennego” – argumentował podczas sesji Rady Miasta mł. insp. Robert Muraszko, komendant KMP w Elblągu.

„Być może nie jest tak idealna jak ta przy Tysiąclecia, ale jest dobra. Nowa komenda powstanie 600 metrów od dworca kolejowego, będzie do niej dobry dojazd dzięki wiaduktowi, który właśnie powstanie, będzie ją też można skomunikować z miejską komunikacją. Mam nadzieję, że dla mieszkańców nie będzie to uciążliwość, tym bardziej, że nasze punkty przyjęć interesantów na osiedlach zostaną utrzymane, więc będziemy dostępni. My i tak pracujemy w większości w mieście, lotnie, wyjeżdżamy w teren” – dodał mł. insp. Robert Muraszko, komendant KMP w Elblągu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze