fot. Filip Wojciechowski

Tyle zostało z posesji Kulawego. Przypomnijmy, 31 maja br Jan R. pseudonim Kulawy po bardzo długim i kosztownym procesie usłyszał wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Jan R. usłyszał wyrok 25 lat więzienia, wcześniej sąd skazał go na dożywocie. Pozostali oskarżeni (8 mężczyzn) usłyszeli wyroki więzienia od 4 do 10 lat. Odpowiadali oni z wolnej stopy. Kulawy proces śledził ze szpitalnego łóżka.

Początek sądowej batalii sięga roku 2011 – wówczas na 15 osobach z gangu zapadł wyrok. Kary diametralnie się od siebie różniły, jedynie „Kulawy” został skazany na dożywocie, pozostali członkowie gangu zostali potraktowani dużo łagodniej. Trzech z nich zostało skazanych na karę 15 lat pozbawienia wolności między innymi za zabójstwo dwóch biznesmenów – ciał do tej pory nie odnaleziono.

Gang działał od 1998 do 2003 roku w okolicach Kisielic koło Iławy w Warmińsko-Mazurskiem. Według prokuratury, „Kulawy” kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która trudniła się przemytem alkoholu i papierosów na dużą skalę oraz wyłudzaniem odszkodowań za fikcyjne stłuczki samochodów. Papierosy i alkohol gang miał wywozić na Zachód.

Zdjęcia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze