Ilustracja do tekstu

Kontrola na Browarnej. Kierowca pijany, a pasażer z narkotykami! Policjanci patrolowo interwencyjni zatrzymali 26-letniego mężczyznę posiadającego przy sobie foliowe zawiniątko z amfetaminą. Wszystko zaczęło się jednak od zwykłej kontroli drogowej. 26-latek jechał autem jako pasażer.

Godzina 23.50, Elbląg ulica Browarna. Patrol policjantów prewencji zatrzymuje do kontroli vw golfa, którym kieruje 27-letni mężczyzna. Podczas kontroli wychodzi na jaw, że kierujący ma zatrzymane uprawnienia.

Policjanci wyczuwają także od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdza, że mężczyzna jest pod jego wpływem. Wynik 0,8 promila. Uwagę policjantów przykuwa też pasażer. 26-letni mężczyzna dziwnie się zachowuje i jest podenerwowany. Policjanci postanawiają go przeszukać. Okazuje się, że ma on przy sobie woreczek strunowy z białym proszkiem. Proszek okazuje się być amfetaminą.

Samochód przekazano innej trzeźwej osobie. Kierujący odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie autem bez uprawnień. Jego 26-letni kolega resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszy zarzut posiadania substancji odurzającej. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze