Ilustracja do tekstu

Cichy zabójca zaatakował w Elblągu! Wczoraj, 13 listopada straż pożarna interweniowała w jednym z mieszkań przy ulicy Sadowej. Doszło tam do zatrucia tlenkiem węgla.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 13 listopada po godzinie 21.00. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Poszkodowana została 23-letnia kobieta, która straciła przytomność w łazience. Kobieta została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Jakie są tego przyczyny? To zazwyczaj niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, problemy z instalacją odprowadzającą spaliny i ludzkie zaniedbanie, bo co najmniej raz w roku każdy właściciel ma obowiązek sprawdzenia stanu technicznego instalacji gazowych i kominów.

Jak powstaje tlenek węgla? Podczas niepełnego spalania materiałów palnych przy niedostatku tlenu.

Dodatkowo jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. To groźna substancja, bo blokuje dostęp tlenu do organizmu, a to prowadzi do uduszenia.

Nie powinniśmy więc bagatelizować objawów zatrucia: duszności, zawrotów głowy, nudności, przyspieszenia czynności serca i oddychania. W takiej sytuacji należy natychmiast przewietrzyć pomieszczenie, w którym się znajdujemy i pójść do lekarza.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze