fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Śmierć na drodze. Nie żyje 57-letni mężczyzna, który prowadził rower i został potrącony przez samochód dostawczy marki volkswagen. Zdarzenie miało miejsce w Zwierznie. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Na miejscu wypadku pracują służby – policja, straż pożarna oraz prokurator. Droga będzie zablokowana jeszcze przez kilka godzin – dowiaduje się Express Elblag. Na miejscu wypadku jest nasz reporter.

Jak udało nam się wstępnie ustalić – kierujący samochodem marki volkswagen, potrącił 57-letniego mężczyznę prowadzącego rower. Do wypadku doszło po godzinie 18 na drodze w miejscowości Zwierzno. Odcinek drogi, na którym doszło do tragedii, jest nieoświetlony.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy pracują na miejscu wypadku poinformowali nas, że według ustaleń śledczych, mężczyzna nie jechał na rowerze, a go prowadził. Pieszy miał kamizelkę odblaskową. Jak dodali funkcjonariusze – kierujący volkswagenem powinien był więc go zauważyć. Dlaczego nie zauważył mężczyzny, będzie wiadomo dopiero po szczegółowo przeprowadzonym policyjnym dochodzeniu.

– Ustalamy jak doszło do tej tragedii. Szczegóły poznamy po przeprowadzonym dochodzeniu. – mówią nam policjanci z KMP w Elblągu, którzy pracują na miejscu wypadku. Jak dodają – na chwilę obecną wiemy, że do potrącenia doszło w momencie gdy kierujący volkswagenem wymijał się z pojazdem jadącym z przeciwnej strony.

– Na drogach panują trudne warunki, które również mają wpływ na to zdarzenie. – zaznaczają policjanci, apelując do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na miejscu tragicznego wypadku swoje czynności prowadził prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia, w którym śmierć poniósł rowerzysta.

Zdjęcia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze