fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Nic sobie nie zrobił z śmiertelnego potrącenia kobiety i gnał 100 km/h! 36-latek nic sobie nie zrobił ze śmieci kobiety na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej, palących się zniczy w tym miejscu pewnie też nie zauważył…

„Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym. Powodem tego było przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o… ponad 50 km na godzinę. Jedno z przekroczeń miało miejsce przy ul. Nowowiejskiej. Tam, 36-letni kierowca passata rozpędził swoje auto do ponad 100 km na godzinę „- poinformował nas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Przypomnijmy, 17 października około godziny 17.00 na ulicy Nowowiejskiej doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierujący samochodem osobowym marki Mercedes potrącił na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej 61-letnią kobietę. Kobieta zmarła w szpitalu.

Jak udało nam się ustalić, kierujący Mercedesem nawet nie hamował, kobieta przeleciała kilkadziesiąt metrów dalej.

To nie jedyny kierowca, który stracił w ten weekend prawo jazdy. 63-latek również jechał vw passatem, ale ulicą Browarną. Tam policyjny miernik prędkości również pokazał ponad 100 na godzinę. Obaj mężczyźni stracili na 3 miesiące prawo jazdy oraz otrzymali po 500 złotowym mandacie.

Postawione znicze przy ulicy Nowowiejskiej upamiętniają śmierć kobiety, ale również są, a w zasadzie powinny być przestrogą dla kierujących, by zdjęli nogę z gazu i zachowali szczególną ostrożność. Niestety jak widać, nie na wszystkich robi to wrażenie…

Daj nam znać!

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze