fot. materiały promocyjne

Elbląski wątek w serialu Belfer! Serial „Belfer” stworzony i emitowany przez Canal Plus odniósł i nadal odnosi oszałamiający sukces! Już po emisji pierwszych odcinków „Belfera” wiadomo, że będzie drugi sezon. Wczoraj premierowo emitowany był 4 odcinek już drugiego sezonu.

Canal+ wyprodukował serial kryminalny jakiego dotąd w żadnej polskiej telewizji nie oglądaliśmy. Świetna fabuła, dobra obsada i ten klimat… Mroczne małe miasteczko, ogromne układy i zagadkowa śmierć młodej dziewczyny. W tle… Elbląg, który wszystko blokuje. O naszym mieście mówi się w serialu wyjątkowo często.

Dobrze zbudowany małomiasteczkowy klimat, zagadkowe zabójstwo młodej dziewczyny i dość stereotypowi, ale bohaterzy z charakterem – w takich słowach można podsumować pierwszy sezon Belfra.

Dobrowice to Elbląg?

Cóż, prawda jest jednak taka, że serialowe Dobrowice, bardzo podobne są do Elbląga. To niemal kopia naszego miasta. Z małymi wyjątkami, które wychwyciliśmy po pięciu odcinkach.

Policja w naszym mieście na pewno nie ma komendanta, który tkwi w przestępczych układach. My mamy szefa policji, stojącego po stronie prawa. Dobrowice nie mają ośrodka kultury, a Elbląg ma kilka. Nie mamy też belfra, który okazuje się być fenomenalnym detektywem. Za to faktycznie mamy w Elblągu jedne z najlepszych psów tropiących, a Dobrowice nie mają ani jednego.

Elbląg w 4 odcinku drugiego sezonu!

Zawadzki wrócił do Dobrowic. Dzięki temu ujrzeliśmy kilka znajomych twarzy, w tym nowego komendanta policji Rafała Papińskiego. Cel powrotu był bardzo jasny – odnaleźć uczennicę odpowiedzialną za tragiczne wydarzenia sprzed kilku miesięcy. Ewelina nie miała innego wyjścia, musiała uciekać z rodzinnego miasta i tak znalazła się w Elblągu, gdzie wyraźnie nie jest w stanie poradzić sobie z tym, co przeszła. Zawadzki znajduje ją leżącą w łóżku i otumanioną lekami.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze